WYDARZENIAKolorowy, szkolny zawrót głowy!

Choć wakacje jeszcze trwają pora powoli pomyśleć o szkole. Pierwsze przygotowania czas zacząć odpowiednio wcześniej. Wybierzcie się na wspólne zakupy. Dzieciaki uwielbiają kompletować szkolną wyprawkę! Mnóstwo kolorów, wzorów, zapach nowości – to im się podoba!  

START-ujemy.

Na początek zeszyty, kołonotatniki, bruliony – w linie, kratkę, gładkie. Bohaterowie z ulubionej bajki, postaci filmowe, a także modne, geometryczne wzory na okładce. Bez problemu znajdziemy również te z podpisem przedmiotu. Wybór jest ogromny. Ciężko się zdecydować. Weź odpowiednią ilość i ruszaj dalej…

Blok techniczny, rysunkowy, dla starszych ten z papierem milimetrowym – bez tego się nie obejdzie. Jeszcze kilka teczek z gumką oraz tych tradycyjnych, wiązanych.

Dotarliśmy do regału z materiałami plastycznymi. Półki uginają się od farb, flamastrów, mazaków, kredek i zakreślaczy. Do wyboru, do koloru – dosłownie. Wielobarwne zestawy farb plakatowych, akwarelowych oraz akrylowych. Obowiązkowo minimum jeden zestaw pędzli. Flamastry z grubą oraz cienką końcówką, mazaki, fluorescencyjne zakreślacze oraz kredki: ołówkowe, pastelowe, świecowe, woskowe. Im więcej kolorów tym lepiej. Przydadzą się również rulony tęczowej bibuły oraz plastelina. No i odpowiednio dobrane pióro do pisania. Najlepiej te ze zmazywalnym atramentem lub tuszem.

Jeszcze tylko kilka drobiazgów i możemy ruszać dalej. Dorzuć do wózka komplet przyborów matematycznych. Linijka z ubiegłego roku zapewne już się złamała, a ekierka uszczerbiła swoje rogi. Nie zapomnij o cyrklu – na matematyce na pewno się przyda! Oprócz tego kilka ołówków, temperówka oraz gumka do mazania.

Idziemy dalej. Musimy to przecież później gdzieś zapakować. Usztywniany tornister z logo ulubionej drużyny piłkarskiej czy może pakowny plecak w kolorowe wzory? I obowiązkowy worek na buty. Nie możesz zapomnieć także o piórniku – tuba czy może w pełni wyposażony piórnik 3-klapkowy? Niech Twoje dziecko wybierze swój wymarzony zestaw!

To nie koniec. Zmieniamy nieco asortyment. Początek roku szkolnego to również zakupy odzieżowe – dzieciaki przecież tak szybko rosną! Elegancka koszula oraz spódnica lub spodnie, które jeszcze przed wakacjami leżały idealnie teraz pasują na młodszą siostrę lub brata. Znacie to? Trzeba zakupić nowe! Warto przy okazji odświeżyć resztę dziecięcej garderoby. Spodnie, getry, koszulki, urocze dziewczęce sweterki, chłopięce koszulki polo i sportowe bluzy – to tylko przykładowa lista. Pamiętajcie także o obuwiu zmiennym. Na Twojej liście powinny znaleźć się również: buty sportowe z jasną podeszwą oraz strój na w-f. H&M, Reserved, Taako, BigStar, CCC, Daichmann czekają z wieloma ciekawymi propozycjami.

Mamy wszystko. META. Możemy odpocząć i dalej cieszyć się wakacjami ; )