WYDARZENIARozlicz PIT na zakupach w Galerii Gniezno

Darmowe, szybkie i bezpieczne porady dotyczące rozliczenia podatku już wkrótce w Galerii Gniezno. Akcja „Twój e-PIT” już 16 marca w godzinach 12:00-20:00. Rozlicz PIT podczas zakupów w galerii!

„Twój e-PIT ” to ogólnopolska akcja organizowana rokrocznie na terenie całego kraju, między innymi w galeriach handlowych, której głównym celem jest pomoc w szybkim i korzystnym rozliczeniu PIT przez Internet. W tym roku akcja jest jednodniowa i jej termin wyznaczono na sobotę, 16 marca.

W przestrzeni Galerii Gniezno przy wydzielonych stanowiskach eksperci podatkowi służyć będą pomocą wszystkim chętnym podatnikom. Specjaliści wyjaśnią między innymi wszelkie kwestie budzące wątpliwości związane z ulgami podatkowymi i odliczeniami, odpowiedzą na pytania wynikające ze zmian, jakie wprowadzono w roku 2018 (nowa kwota wolna od podatku, nowa stawka ryczałtu od najmu, zmiany w kosztach uzyskania przychodów u twórców itd.), a także pomogą wprowadzić PIT do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez Internet.

Administracja Skarbowa ze swojej strony zapewnia niezbędny sprzęt komputerowy tj. komputery i drukarki oraz wszelkie materiały merytoryczne (ulotki i broszury). Aby sprawnie rozliczyć PIT wystarczy zabrać ze sobą dane logowania do Profilu Zaufanego, informacje o przychodach oraz podać swój PESEL.

Termin rozliczenia zeznania podatkowego PIT upływa 30 kwietnia 2019 roku. Złożenie zeznania rocznego PIT przez Internet zmniejsza liczbę formalności przy jednoczesnej gwarancji bezpieczeństwa podczas przesyłania danych. Daje także szansę na szybszy zwrot nadpłaty podatku i pozwala zaoszczędzić czas.

W ubiegłorocznej akcji udzielono pomocy w sumie ponad 15 tys. osób.